PROGRAM
9. marca 2018, 19:00 - 22:00, Košice - Kino Úsmev

Čo sa naučil americký misionár od amazonského kmeňa?

Prednáška Daniela Everetta o jeho živote v džungli, o viere a o jazyku. Po prednáške krst jeho knihy Dobrú noc a pozor na hady, ktorú vydáva Živica. Prednáška bude tlmočená.

Volanie po tolernancii

Diskusia s Janette Motlovou Maziniovou a Zuzanou Révészovou o tolerancií, dôležitosti vzdelávania a riešeniach, ako sa vyrovnať s predsudkami.
Po diskusii predstavíme druhé vydanie autobiografie Janette s názvom Cigánka. 

Moderuje Rado Sloboda.

Pripravovaný film Ostrým nožom, inšpirovaný prípadom Daniela Tupého

Exkluzívne ukážky filmu s prezentáciou scenáristu o tom, prečo sa mladí filmári začali zaoberať celospoločensky závažnou témou. Film predstaví Jakub Medvecký.  

3 x 10 minút inšpiratívnych prednášok

Absolventka a absolvent Sokratovho inštitútu Monika Suchánska a Martin Kossuth Vám predstavia svoje aktivity a motivácie. Na konci tohto sa porozprávame s Igorom Kupcom, organizátorom pochodu "Postavme sa za slušné Slovensko - Košice" .

Infostánok Sokratovho inštitútu a stánok Artfórum

Počas festivalu dostanete podstatné informácie k prihláseniu sa do nového ročníka Sokratovho inštitútu a budete si môcť zakúpiť knihy z kníhkupectva Artfórum.

BEEN THERE TOGETHER

Nina Mikušková, študentka Sokratovho inštitútu, je autorkou hry Been There Together, ktorú vytvorila s cieľom podnietiť ľudí k vnímavosti voči svojmu okoliu a k sociálnej interakcii. Jej hru si budete môcť vyskúšať v priestoroch KC Dunaj počas celého festivalu.