PROGRAM
8. marca 2018, 18:00 - 22:00, Bratislava - KC Dunaj

Čo sa naučil americký misionár od amazonského kmeňa?

Prednáška Daniela Everetta o jeho živote v džungli, o viere a o jazyku. Po prednáške krst jeho knihy Dobrú noc a pozor na hady, ktorú vydáva Živica.       Prednáška bude tlmočená.


Slepá spravodlivosť

Diskusia s Janette Motlovou Maziniovou a Danielom Tupým st. o extrémizme, nefungujúcej legislatíve a riešeniach, ako zastaviť šírenie nenávisti. Po diskusii predstavíme druhé vydanie autobiografie Janette s názvom Cigánka.    Moderuje Rado Sloboda.

Pripravovaný film Ostrým nožom, inšpirovaný prípadom Daniela Tupého

Exkluzívne ukážky filmu s prezentáciou scenáristu o tom, prečo sa mladí filmári začali zaoberať celospoločensky   závažnou témou. Film predstaví Jakub Medvecký.  

2 x 10 minút - Rozbicyklujme Nitru!

Absolventka Sokratovho inštitútu Michaela Hefková predstaví svoj úspešný projekt rozbehnutý v Nitre.

2 x 10 minút - Posunková reč nahlas

Študent Sokratovho inštitútu Pavol Roman nám prezradí, čo mu dáva práca s nepočujúcimi, a prečo je dôležité, aby ich bolo počuť.

Zero Waste

Čo je to ten Zero Waste? Máte to v malíčku? Ste odpadový odborník? Alebo sa chcete zabaviť a niečo sa dozvedieť? Žofia Kutlíková Jakubová vám pomôže s orientáciou v téme.

Odhaľme minulosť

Martin Posch, študent Sokratovho inštitútu, vám hravou formou priblíži históriu Bratislavy.

Sme Tu Spolu

Nina Mikušková, študentka Sokratovho inštitútu, je autorkou hry Been There Together, ktorú vytvorila s cieľom podnietiť ľudí k vnímavosti voči svojmu okoliu a k sociálnej interakcii. Jej hru si budete môcť vyskúšať v priestoroch KC Dunaj počas celého festivalu.

Občerstvite sa s FreeFood

Niečo na zahryznutie pripraví nezisková organizácia FreeFood, ktorá pripravuje pohostenie z jedla z obchodov určeného na vyhodenie. Ponúknite sa a zistite viac o vyhadzovaní jedla.


Infostánok Sokratovho inštitútu a stánok Artfórum

Počas festivalu dostanete podstatné informácie k prihláseniu sa do nového ročníka Sokratovho inštitútu a budete si môcť zakúpiť knihy z kníhkupectva Artfórum.